logotyp
Login

Profily zaměstnanců MŠ Jundrov

Katka

KatkaJsem maminkou 7leté Kačenky a právě při výchově své dcerky jsem začala naplno objevovat svět dětí. Jejich jedinečnost, jejich fantazii, touhu poznávat vše nové. Toto mne ovlivnilo natolik, že jsem se rozhodla absolvovat kurz s kvalifikací Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, abych mohla kvalifikovaně pracovat s dětmi.

Pracovala jsem jako učitelka v soukromé MŠ (Újezd u Brna), dále jako lektorka plavání pro děti předškolního a školního věku. Jsem zakládající členkou a předsedkyní občanského sdružení, které se zabývá organizací volnočasových aktivit a akcí pro rodiny s dětmi. Práce s dětmi mě naplňuje a věřím, že kolik lásky, času a energie vložíme do dětí, tolik a ještě možná více se nám vrátí.

Ráda s dětmi tvořím a podílím se na kreativních věcech, je nádherné vyčíst v jejich očích nepopsatelné nadšení. Věřím v kouzlo příběhů a pohádek a je pro mne magické vidět a vnímat svět tak, jak ho vidí děti.


Radka

RadkaPo maturitě na gymnáziu jsem nastoupila ke studiu Geografie a kartografie na UK v Praze. Studium mě však nenaplňovalo, ale právě zde jsem se ujistila, že bych chtěla učit. Změnila jsem tedy obor a nastoupila na Pedagogickou fakultu MU v Brně. Mým oborem je Pedagogické asistentství dějepisu a zeměpisu pro 2. stupeň ZŠ.
Ačkoliv to neodpovídalo mému zaměření, využila jsem šance zapojit se do chodu MŠ Žirafky. Práce s dětmi zde mě nadchla natolik, že jsem se letos rozhodla doplnit si kvalifikaci kurzem Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Ráda bych dětem předala alespoň trochu svého nadšení pro výtvarnou výchovu a pracovní činnosti. Dále jsem také velkým fanouškem sportů, a to především míčových her, které jsou skvělou příležitostí, jak aktivně trávit čas s přáteli a vrstevníky. Na práci s dětmi mě nejvíce baví jejich nadšení, radost a hravost, které dokáží přenést i další osoby a rozsvítit jim tak každý den.

Zdiška

ZdiškaPocházím z velké rodiny na venkově, a velký počet sourozenců ovlivnil moje budoucí směřování v pedagogickém oboru. Odmala jsem zvyklá pečovat o ostatní, ať už o sourozence nebo důchodce v domově pro seniory, kam jsem o deseti let každý rok jezdila jako dobrovolník. Po studiu na střední pedagogické škole v Boskovicích jsem se rozhodla pokračovat předškolním oborem v Litomyšli, a poté studiem speciální výtvarné výchovy na PdF MUNI v Brně. Na všech školách jsem si vyzkoušela různé pedagogické přístupy v předškolních zařízeních na praxích a budovala si tak názor na výchovu a vzdělávání dětí. Nejvíce mi dala zkušenost s výtvarnou výchovou, kterou bych s dětmi ráda využila z mé vlastní zkušenosti s artefiletikou a arteterapií, které mi otevřely nové obzory při práci a komunikací s dětmi. Od šesti let hraji na housle, věnovala jsem se jim individuálně i jako hráč v orchestru, dále zpěvu ve sborech a hrou na další nástroje jako kytara, klavír a flétna. Jsem kreativní, miluji koníčky, kde se můžu umazat, ať už od barev, hlíny nebo těsta. Také ráda tančím swingové tance, šiju, peču dorty a chleby a lezu na stěně. Ráda se obklopuji krásou a uměním, ať už doma, v galeriích nebo přírodě. Považuji za důležité vést děti k ohleduplnosti a šetrnosti k přírodě a zachováváním zvyků a tradic.

Silva

SilvaVystudovala jsem program Speciální pedagogika na MU v Brně. V současné době pokračuji ve studiu v navazujícím magisterském programu Logopedie. Během svých pedagogických praxí jsem měla příležitost vypomáhat v několika mateřských školách, ale také v zařízeních pro děti se zdravotním postižením. Při studiu jsem absolvovala vzdělávací kurz zaměřený na logopedickou prevenci.
Kladný vztah k dětem mám již od malička. Práce s dětmi mě naplňuje a baví mě její pestrost. Přes léto dlouhodobě pracuji jako instruktorka v dětském lanovém parku.
Volný čas trávím nejraději s rodinou a přáteli. Mezi mé záliby patří cestování, hudba a sportovní aktivity. Nejvíce mě baví plavání, in-line brusle, badminton a v zimním období lyžování.

Aktuality v měsíci březnu

Uzavřený provoz jesliček

obrázek

Aktuality v měsíci únoru

Školka Jundrov

• 2.2. canisterapie
• 9.2. výchovný program
• 9.2. karneval
• pravidelné měsíční aktivity: angličtina, taneční a logopedický kroužek

Jesličky Jundrov

• 2.2. canisterapie
• 9.2. karneval
• 16.2. výchovný program
• 18.2. Koblížkový den
• prevence respiračních onemocnění

Jesličky Židenice

• 4.2. canisterapie
• 17.2. výchovný program
mojedetskaskupina.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů - Školka Žirafka
Jesličky a  školka Žirafka facebook
Instagram Žirafka

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign